про нас

Історія створення

Харківський обласний благодійний фонд «Парус» розпочав свою діяльність в 2009 році з  надання волонтерської допомоги ВІЛ позитивним споживачам наркотиків, з метою мотивації до лікування замісною підтримуючою терапією та сприяння подальшій ресоціалізації.
В 2010 року наша організація була офіційно зареєстрована і почала реалізовувати діяльність з медико-соціального та психологічного супроводу клієнтів ЗПТ, а також напрямок по роботі з засудженими: за два роки була розвинена діяльність з профілактики ВІЛ та інших інфекцій в шести виправних колоніях Харківської області, у двох з яких реалізовувалася діяльність з догляду та підтримки ВІЛ позитивних засуджених. Згодом було розвинено напрямок роботи зі зменшення шкоди серед споживачів ін’єкційних наркотиків та їх партнерів, в тому числі на базі кримінально-виконавчих інспекцій. Заходи щодо зниження шкоди також включають інтегровані послуги з раннього виявлення туберкульозу, ведення випадку у зв’язку з ВІЛ-позитивним статусом, аптечні інтервенції.

Основні напрямки діяльності:

  • Профілактика ВІЛ, ІПСШ, туберкульозу, вірусних гепатитів серед СІН та їх партнерів.
  • Раннє виявлення туберкульозу серед споживачів ін’єкційних наркотиків та їх партнерів.
  • Кейс — менеджмент СІН у зв’язку з ВІЛ позитивним статусом.
  • Супровід лікування ЗПТ опіатних споживачів наркотиків.
  • Профілактика ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів, ІПСШ серед засуджених, сприяння у продовженні лікування в цивільному секторі хворих на туберкульоз та ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі.
  • Адвокація інтересів представників уразливих до ВІЛ груп.

Стратегія діяльності організації

Подальша стратегія організації передбачає роботу як по вище вказаних напрямках, так і за іншими пріоритетними напрямами, відповідно до потреб регіону в контексті профілактики і лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів та ресоціалізації маргінальних членів суспільства.