parus

БО «ХБФ «Парус» — 10 років!!!

Для людини — це перші кроки у доросле життя, початок шляху.
Для організації — це ціла епоха.
Сьогодні, 10 червня 2020 року, БО «Харківський благодійний фонд «Парус» виповнилося 10 років.
10 років плідної роботи, 10 років приємних зустрічей і миттєвостей.
Щоб краще описати нашу роботу, ми повинні відповісти на 3 запитання.
• Хто ми і чим займаємося?
• Чому наша робота важлива?
• А чи є в нас успіхи?
Отже, про нас.
З 2010 року наша організація почала реалізовувати діяльність з медико-соціального та психологічного супроводу клієнтів замісної підтримуючої терапії, була розвинена діяльність зі зменшення шкоди серед споживачів ін’єкційних наркотиків та їх партнерів, в тому числі на базі відділів пробації (ці напрями успішно діють і на сьогодні). Заходи щодо зниження шкоди також включають інтегровані послуги з раннього виявлення ВІЛ, вірусних гепатитів, туберкульозу, ведення випадків у зв’язку з ВІЛ-позитивним статусом, виїзди мобільної амбулаторії (щоденно близько 25 людей отримують послуги на базі МА), оптимізоване виявлення випадків ВІЛ серед партнерів ЛВНІ, супровід ЗПТ – всі ці напрями за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» дозволяють надати комплексну допомогу і зменшити розповсюдження ВІЛ, ВГ, ТБ.
Коротко про початок: в 2010 році розпочав роботу напрям по роботі з ув’язненими: за два роки була розвинена діяльність з профілактики ВІЛ та інших інфекцій в шести виправних колоніях Харківської області, у двох з яких впроваджувався компонент з догляду та підтримки ЛЖВ засуджених. Протягом 2014-2015 років у виправних колоніях Харківського регіону за нашою допомогою впроваджений механізм профілактики, раннього виявлення, супроводу лікування туберкульозу у хворих ув’язнених після звільнення (за підтримки USAID).
Важливим компонентом в роботі нашої організації, є робота з молоддю. Ця робота ведеться як у Харкові так і в невеликих містах Харківської області.
З початку 2016 року працює профілактичний підлітковий центр «Семиэтажка» (за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я»). Програма центру спрямована на формування здорових практик поведінки підлітків, а також збереження здоров’я підлітка в цілому. Програма зменшення шкоди для підлітків – це попередження переходу до більш небезпечних практик поведінки та мотивація до більш здорового способу життя. Кожен підліток, який потребує нашої допомоги також може цікаво та корисно провести час у центрі.
На сьогодні, географія діяльності БО «ХБФ «Парус» — територія Харківської області та міста Харків (понад 30 населених пунктів Харківської області в 17 районних центрах області та в місті Харків).
За підтримки Державної установи «Центр громадського здоров’я» діє ключовий напрям: «Послуги з профілактики ВІЛ серед групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (ЛВНІ — люди, які вживають наркотики ін’єкційно) у Харківській області». Важливо відмітити: протягом року понад 12 тисяч ЛВНІ отримують ці життєво-важливі послуги! Серед досягнень високий рівень партнерства з іншими НУО Харківського регіону, що працюють в контексті профілактики ВІЛ серед груп ризику: у складі діяльності БО «ХБФ «Парус» дві партнерські організації також роблять свій внесок у реалізацію цього важливого напряму.
Діяльність організації представлена та бере участь в роботі Національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; в Громадській раді при Північно-Східному міжрегіональному управлінні з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції, в Координаційній раді з питань ВІЛ/СНІДу при обласній державній адміністрації, Координаційній раді з питань реалізації державної політики щодо попередження наркоманії при Харківській міській раді, тощо. Плідно співпрацюємо з органами місцевої влади та державними інституціями щодо сталого розвитку напрямів. Маємо регулярну взаємодію з ГУНП в Харківський області, проводимо спільні профілактичні акції та тренінги для працівників поліції за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Наразі розпочинаємо діяльність за новим напрямом при співпраці з Філія ДУ «Центр пробації» в Харківській області: протидія торгівлі людьми (за підтримки Міжнародної організації з міграції).
Отже, на теперішній час, БО «ХБФ «Парус» — це організація, яка має досвід плідної роботи, більше 50 досвідчених фахівців та спрямовує свої зусилля на вирішення гострих соціальних питань. Плануємо надалі збільшувати сталість існуючих напрямів та розвивати нові.
Основна наша ціль — це підтримка здоров’я та благополуччя членів суспільства, з особливою увагою до підлітків, молоді та жінок.
В карантині або без: завжди на передовій!
Кожна людина, яка потребує нашої допомоги не залишиться сам на сам зі своєю проблемою: звертайтеся за допомогою!!!

Міжнародний День захисту дітей

1 червня, у всьому світі відзначають дуже важливу і потрібну дату Міжнародний День захисту дітей.

Захист дитинства — це загальнолюдське  завдання,  нагадування дорослим, сильним людям про те, яка відповідальність лягає на наші плечі, про необхідність захищати кожну дитину, дати можливість всім дітям світу зростати  щасливими, здоровими і відповідальними людьми.

Дорослі завжди із задоволенням вимовляють красиві фрази, але в цьому питанні потрібні не слова, а конкретні дії від батьків, відповідального чиновника, керівника, фахівця і кожного з нас.

У Харкові працює денний профілактичний підлітковий центр «Семиэтажка», який  проводить профілактичну роботу з підлітками та молоддю, спрямовану на формування свідомого ставлення до власного життя і здоров’я, виховання здорових і свідомих громадян України.

Кожен підліток може отримати соціальну, психологічну та правову допомогу, інформацію в питаннях: здоров’я і соціальної адаптації, проблеми  ВІЛ / СНІД та формування толерантного ставлення молоді  до ВІЛ-інфікованих .

Дорогі друзі, вітаємо Вас, з Міжнародним Днем захисту дітей! І пам’ятайте, що наші діти потребують захисту не тільки сьогодні, але кожен день і кожну хвилину.

І Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць.

Сьогодні, 27 листопада, в місті Харків розпочав роботу І Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць. Відкрили форум заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, заступник голови Харківської ОДА Анатолій Бабічев, заступник директора ПРООН в Україні Ван Нгуєн.
Після вітальних слів — креативне знайомство — об’єднання за групами: фахівці громадського сектору, державні службовці, молодіжні працівники. А потім ці три групи розмежувалися і створили «живу» карту — по регіонам.
А зараз директор Естонського центру молодіжної роботи Едгар Шлюмер презентує європейські стандарти молодіжної роботи в Естонії.
У другій частині будемо говорити про те, як запровадити в українських реаліях стандарти молодіжної роботи.

palace

Меморандум про співробітництво

Між Головним управлінням Національної поліції в Харківській області, в особі Начальника Управління протидії наркозлчинності ГУНП в Харківській області Козара Анатолія Володимировича, ТОВ «Харківським Медичним центром «АЛЬТЕРНАТИВА», в особі Головного лікаря Ромазана Романа Валерійовича та Благодійною організацією Благодійним фондом «Парус», в особі Президента Фонду Ключарьова Костянтина Олеговича, 16 листопада 2017 року, було підписано меморандум про співробітництво, основними цілями якого, є проведення спільних заходів спрямованих на подолання стигматизації та дискримінації представників уразливих груп населення, приймання участі у сумісних заходах, сприяння проведенню фахівцями Медичного центру та Благодійного фонду профілактичних заходів серед працівників правоохоронних органів, з питань попередження соціально небезпечних хвороб, а також переадресування осіб, яким потрібна допомога, до МЦ «Альтернатива» або БФ «Парус» допомога яких, спрямована на покращення доступу представників уразливих груп населення до життєво необхідних послуг, для подальшого лікування або надання медичного та соціально-психологічного супроводу чи допомоги уразливим групам.
Також було заплановано велику кількість заходів та інформаційних занять на 2017 — 2018 роки, для посилення взаємодії та співробітництва між організаціями, одне з яких буде проведено 9 грудня на тему «Роль поліції у профілактиці ВІЛ-інфекції/туберкульозу/вірусних гепатитів та особиста безпека поліцейського», який приурочено до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, наприкінці інформаційного заняття буде організовано тестування швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити С і В, яке зможуть пройти усі бажаючі.
На захід запрошений Павло Скала – асоційований директор з політики та партнерства Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я».
На запланований тренінг буде залучено представників засобів масової інформації.

vevorandum

Профілактичний КВЕСТ для підлітків

13 жовтня 2017 р. неповнолітні суб’єкти пробації та співробітники сектору ювенальної пробації м. Харкова прийняли участь у спортивно — профілактичному Квесті для підлітків і молоді «Радість життя» організований Благодійною організацією «Харківський благодійний фонд «Парус», приурочений до Дня Захисника України, який проходив у центральному парку культури і відпочинку ім. Горького, за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, Північно — Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Харківській області, Товариства Червоного Хреста та інших організацій.
Із вступним словом виступила начальник управління пробації Ірина Яковець, яка подякувала організаторам заходу за запрошення на захід, а учасникам побажала перемог та успіху.
Підлітки, які перебувають на обліку сектору долучилися до командного квесту, де потрібно було швидко рухатись по визначеним маршрутам парку та відповідати на питання про права дітей, профілактику залежностей, профілактику ВІЛ-інфекції та ін.
Завдяки командній роботі, зацікавленості та глибоких знань, щодо тематики квесту неповнолітні сектору ювенальної пробації м. Харкова були нагороджені почесними грамотами за зайняте 2 місце у спортивно – профілактичному квесті «Радість життя».
Головна мета даного заходу — сформувати свідоме ставлення до власного життя та здоров’я молодих людей, а також провести профілактику ризикованої поведінки.

probat

БЮРО СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ТА МОЛОДІ

БЮРО СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ТА МОЛОДІ
20 липня 2017 року в Чугуєві на базі Молодіжного хабу «CITY» відбувся круглий стіл, присвячений підсумкам роботи проекту «Бюро соціальних послуг підліткам та молоді з потенційно ризикованими практиками поведінки», реалізованого у місті БО «Благодійний фонд «Парус*» за співпраці з ГО «Харківський інститут соціальних досліджень».
Серед головних питань зустрічі: міжсекторальна взаємодія закладів, установ, державних і громадських організацій Чугуєва для забезпечення сталого доступу до соціальної профілактики підлітків та молоді з потенційно ризикованою моделлю поведінки, а також з числа груп ризику.
Учасники зустрічі, серед яких були представники Чугуївської міської ради та її виконавчих органів, Культурного центру «Імідж», Чугуївського міськрайонного відділу з питань пробації, громадських організацій «Шлях назустріч» та «Чугуївська правозахисна група», запропонували свої ідеї для майбутнього спільного плану заходів для місцевої молоді.
Учасники діалогу зійшлися на думці щодо доцільності використання ресурсу молодіжного хабу «CITY» як безпечного простору для проведення регулярної структурованої превентивної роботи з молоддю, а також як центру дозвілля.
Представники БО «Благодійний фонд «Парус*» запропонували продовжувати інтерактивні профілактичні та психологічні заняття з підлітками і молоддю, охопленими проектом. Представник Чугуївської правозахисної групи висунув пропозицію щодо організації показів документального кіно з прав людини, правоосвітніх мульфільмів, здійснення юридичних консультацій для підлітків, які потребують правової допомоги. Громадська організація «Шлях назустріч» запропонувала волонтерську допомогу в роботі молодіжного хабу. А представники державних структур – інформування, перенаправлення підлітків і молоді до молодіжного центру «CITY».
Також були підняті питання необхідності залучення ресурсів для подальшої роботи з молоддю, навчання молодіжних працівників та підвищення їх кваліфікації з питань роботи з уразливими групами.
Прийняті рішення увійшли до резолюції круглого столу, яку буде доповнено та затверджено сторонами – учасниками.buro

Спортивно-профілактичний квест для підлітків та молоді.

30 червня 2017р. у місті Харків, на території парку імені В.Юр’єва відбувся спортивно-профілактичний квест для підлітків та молоді. Організували захід БО «Благодійний фонд «Парус*» до Міжнародного дню боротьби з наркозлочинністю та Дню молоді.
На початку – побажання перемоги учасникам від організаторів та представника Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради. Короткий інструктаж, і – старт.
Виконуючи завдання гри, юнаки та дівчата швидко рухались за маршрутом парку по місцям ігрових точок та відповідали на питання щодо прав дітей, профілактики залежностей, профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів, сексуального та репродуктивного здоров’я, практикувалися в наданні першої допомоги в екстрених випадках, а на творчій станції малювали своє бачення здоров’я і радості.
Участь в квесті взяли 5 команд — друзів БФ «Парус*», що відвідують центр «Семиэтажка», а також до гри приєдналася команда БФ «Благо» центру «Компас».
Під час заходу проводилося експрес-тестування на ВІЛ в умовах мобільної амбулаторії, послугами якої скористалися 22 молодих людей.
Завершальною частиною стало нагородження переможців та учасників.
Нові враження, корисна інформація та гарний настрій отримали учасники, ведучі і вболівальники!
Окрема подяка фахівцям, волонтерам-студентам Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, і нашим волонтерам та фахівцям БО «Благодійний фонд «Парус*».
Захід відбувся за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».quest 1

Молодіжна інформаційно-просвітницька акція «Молодість + відповідальність + здоров’я = здійснення мрій»

Сьогодні, 26 червня 2017р., у місті Чугуєві відбулася молодіжна інформаційно-просвітницька акція «Молодість + відповідальність + здоров’я = здійснення мрій». Акцію було приурочено Дню Молоді та Дню боротьби з наркозлочинністю.
Юнаки та дівчата міста Чугуїв на відкритому просторі у невимушеній атмосфері з музичним наповненням отримували інформацію щодо профілактики ВІЛ-інфекції, а також презервативи, надавали відповіді на ключові питання волонтерів щодо збереження здоров’я, проходили експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію, пили чай та каву, робили селфі та просто фотографувалися в знак підтримки месинджу «Я відповідальний за своє здоров’я».
За час проведення акції своє бажання зробити тест на ВІЛ здійснили 46 молодих людей.
Організатором акції виступив БО «Благодійний фонд «Парус» при співпраці з Харківським інститутом соціальних досліджень» за підтримки проекту Європейського Союзу (EU) «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг», також підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я».
Окрема подяка керівництву, фахівцям і волонтерам відділу молодіжної політики Чугуївської міської ради, Чугуївського міськрайонного відділу з питань пробації, Чугуївського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Чугуївського професійного аграрного ліцею, Чугуївської правозахисної групи, Молодіжного хабу «City».
Волонтери, лідери молодіжного напряму БФ «Парус» — дякуємо Вам за активну участь!merefa aciya

Тренінг для соціальних педагогів та психологів ПТНЗ Харківської області

06.06 у місті Чугуїв у рамках проекту «Бюро соціальних послуг підліткам та молоді з потенційно ризикованими практиками поведінки» відбувся тренінг для соціальних педагогів та психологів ПТНЗ Харківської області.Діяльність проводиться за підтримки Інституту Соціальних Досліджень при фінансуванні Європейського Союзу. БО «БФ «Парус*» щіро дякує Науково- методичному центру професійно-технічної освіти у Харківській області за запрошення прийняти участь у заході під назвою « Школа позитивного педагогічного досвіду для практичних психологів ПТНЗ». Учасники заходу приймали участь в обговоренні питань при роботі з підлітками. Заключна частина тренінгу дала можливість всім хто був присутній згадати свою юність за допомогою бліц-опросу та замислитися : Чи насправді ми такими не були?19054960_464921267184791_5688949201285236674_o