ПРЕДСТАВНИКИ УПРАВЛІННЯ ДПТС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБГОВОРЕННІ ТЕМИ ДОТРИМАННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ ПРОГРАМИ ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУВАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ (ДАЛІ — ЗПТ)

20 листопада 2013 року в приміщенні Харківського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Харківським обласним благодійним фондом «Парус» в межах проекту «Адвокація доступу до ЗПТ в місцях перебування затриманих та установах виконання покарань Харківської області», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» за програмою «Громадське здоров’я» організовано робочу зустріч з теми дотримання безперервності програми замісної підтримувальної терапії (далі — ЗПТ).
У зустрічі узяли участь представники ГУОЗ ХОДА, управління ДПтС України в Харківській області, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності ім. В.В. Сташиса Національної академії правових наук та представники громадського сектору: Харківської правозахисної групи, ВБО «Всеукраїнський правозахисний рух «Гідність»,   Асоціації ЗПТ, ГО «Безкоштовна правова допомога».
На зустрічі профільні лікарі, юристи, представники управління ДПтС України в Харківській області та громадськості, ґрунтуючись на положеннях міжвідомчого наказу № 821/937/1549/5/156 від 22 жовтня 2012р. «Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів  щодо  забезпечення  безперервності   лікування  препаратами  замісної   підтримувальної   терапії», обговорили дію механізму безперервності лікування ЗПТ серед пацієнтів програми, в умовах затримання органами внутрішніх справ та перебування в кімнатах для затриманих (якщо перебування в ОВС перевищує встановлені три години), спеціальних приймальниках ОВС, ізоляторах тимчасового тримання, слідчому ізоляторі та в разі засудження таких осіб і влаштування до відбуття покарань у виправних центрах.
Для моніторингу практичної реалізації положень Наказу та стану функціонування механізмів захисту прав людини при потраплянні у визначені місця несвободи хворих цієї категорії члени робочої зустрічі дійшли згоди щодо необхідності створення моніторингової групи для відвідування слідчого ізолятору ДПтС України в Харківській області та ряду ізоляторів тимчасового тримання ОВС, що розташовані на території міста Харків та міст області, де діє програма ЗПТ. Під час візитів буде розглянуто питання й проведено інформаційну та роз’яснювальну роботу з персоналом закладів. Також було прийняте рішення про підготовку звернення до Харківського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для звернення уваги адвокатів на проблему продовження лікування ЗПТ у разі затримання осіб.
Після розробки та погодження із членами моніторингової групи та керівництвом МВСУ та ДПтС України в Харківській області плану візитів до зазначених закладів вони впроваджуватимуться у практику в формі регулярних та позачергових відвідувань. Результати моніторингу будуть обговорені на розширеному семінарі-нараді, також планується розробити механізм удосконалення надання медичної допомоги хворим, які проходять лікування ЗПТ.

Прес-служба управління ДПтС України в Харківській області