До Міжнародного дню боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом

До Міжнародного дню боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом

8 липня 2013 року для начальників МРВ КВІ міст Харківської області було проведено інформаційне заняття за темою: «Принципи та методи роботи програм зменшення шкоди».

Захід проведено Харківським обласним благодійним фондом «Парус» в межах співпраці з Управлінням ДПтСУ в Харківській області за проектом «Профілактика ВІЛ серед споживачів наркотиків на базі відділів КВІ ДПтСУ Харківської області» (при фінансовій підтримці МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»).

З квітня 2013 року на базі восьми територіальних відділів КВІ (Валківського МРВ КВІ, Вовчанського МРВ КВІ, Дергачівського МРВ КВІ, Зміївського МРВ КВІ, Красноградського МРВ КВІ, Краснокутського МРВ  КВІ, Первомайського МРВ КВІ, Чугуївського МРВ КВІ) проводиться робота з особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, які мають досвід вживання наркотичних речовин та наркозалежними щодо профілактики ВІЛ/СНІД та інших соціально-небезпечних інфекцій.

В процесі заняття керівники відділів КВІ отримали інформацію про концепцію «зменшення шкоди»: філософію, стратегію, програми та принципи. Було розкрито питання, щодо результативності впровадження таких програм, по-перше, як дієвого компоненту профілактики ВІЛ/СНІДу.

Результатами проведеного заходу є досягнення спільного розуміння важливості реалізації завдань програми, що є складовими для отримання результатів зі зміни моделей поведінки таких осіб на більш безпечну, їх більш відповідального відношення до власного здоров’я, підвищення їх доступу до мережі соціальних послуг.

 

Довідка:

  • Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом відзначають 26 червня кожного року з грудня 1987 р. з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН з метою сприяння створенню міжнародного товариства, вільного від вживання наркотиками. Більше 100 років людство намагається вирішити цю проблему, але, нажаль, залишається далеко від її розв’язання.
  • За оціночними даними кількість споживачів ін’єкційних наркотиків в Україні 560 000–780 000 осіб (офіційна кількість в 4-5 разів менша).
  • Управління організації об’єднаних націй по наркотикам та злочинності (УНЗ ООН) з метою регулювання та контролювання за наркоспоживанням відзначає такі складові: зниження попиту, зниження поставок, зниження шкоди.
  • «Зниження шкоди» відноситься до політики і програм, що мають першочерговою метою зменшення негативних соціальних, економічних та медичних наслідків вживання легальних і нелегальних психоактивних речовин, за умови визнання факту того, що не зважаючи на заборони  вживання наркотиків існує.
  • Зниження шкоди приносить користь людям, які вживають наркотики, їх сім’ям та спільнотам, суспільству в цілому.
  • Підхід зниження шкоди ґрунтується на прихильності цінностям суспільної охорони здоров’я і захисту прав людини.

 

 

P7082366 P7082367 P7082368 P7082369