Відбулась робоча зустріч співробітників управління ДПтС України в Харківській області із представниками Харківського обласного благодійного фонду «Парус»

28 лютого 2014 року Харківським обласним благодійним фондом  «Парус» за сприянням відділу охорони здоров’я управління ДПтС України в Харківській області у приміщенні конференц-залу Харківського слідчого ізолятору було проведено робочу зустріч зі співробітниками управління ДПтС  України в Харківській області: слідчого ізолятору, виправних центрів та кримінально-виконавчих інспекцій. У зустрічі також взяли участь представник Харківської правозахисної групи, регіональний представник Асоціації учасників ЗПТ, науковий співробітник Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності ім. В.В.Сташиса Національної академії правових наук.

Під час робочої зустрічі обговорено порядок впровадження механізму взаємодії щодо забезпечення безперервності лікування замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) для пацієнтів програми у випадках узяття під варту, арешту або засудження до строків не пов’язаних з позбавленням волі.

Присутні були інформовані про те, що нині в області представниками зацікавлених структур розроблено проект наказу «Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчого ізолятору, виправних центрів і кримінально-виконавчих інспекцій щодо забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії та його поширення в Харківській області», який враховує специфіку відповідних органів і установ Харківського регіону, містить розширений перелік суб’єктів, задіяних в цій роботі. У проекті наказу визначені права та обов’язки ЗОЗ, включених до розширеного Переліку закладів для проведення ЗПТ споживачам ін’єкційних наркотиків в Харківській області (до яких з теми питання безперервності ЗПТ повинні звертатися посадові особи слідчого ізолятору ДПтСУ в Харківській області, органів і установ виконання покарань), головних лікарів цих закладів, начальників міськ-, райвідділів внутрішніх справ, ІТТ, а також керівників виправних центрів, СІЗО.

Учасникам зустрічі були деталізовані питання щодо алгоритму їх конкретних дій, як посадових осіб зазначених органів, установ та закладів, в  разі надходження до цих установ особи, яка перебуває у сфері кримінального судочинства чи відбуває покарання, і проходила лікування препаратами замісної підтримувальної терапії.

За результатами обговорення учасники заходу дійшли висновку про доцільність та своєчасність обговорення та запровадження названої процедури.

Прес-служба управління ДПтС України в Харківській області